Sigma Fans ®

19.09.2024, 5 lidí online

| registrovat

Že by návrat podzimní euforie? Sigma opět bodovala

Žádný z fanoušků olomouckého fotbalu by se jistě nezlobil, kdyby se opakovala loňská spanilá jízda Sigmy ligovým podzimem. Tehdy Hanáci padli poprvé až v 10. kole v Teplicích. Pro srovnání - po úvodních třech kolech bylo na kontě Olomouce pět bodů, v letošní sezoně je účet zatěžkán sedmi body. Ve 3. kole Gambrinus ligy totiž Modrá lavina vyloupila České Budějovice.

Nejzářivější letní posila Sigmy Marek Heinz sice v pohárovém utkání ve Spytihněvi již nastoupila v základní sestavě, v Gambrinus lize si na toto privilegium musela počkat až do 3. kola. A jak se ukázalo v průběhu střetnutí, bývalý reprezentant si své místo v útoku zaslouží. Pouze na lavičce náhradníků zůstali reprezentanti do 21 let Jan Navrátil a Jakub Petr, kteří se minulý týden představili v kvalifikačním utkání s Andorrou.

Dynamo České Budějovice rozhodně nepatří mezi oblíbené venkovní soupeře Hanáků. I v tomto případě tomu dlouhou dobu nebylo jinak. Sigma na tým, jehož barvy hájili také bývalí olomoučtí hráči Filip Rýdel a Rudolf Otepka, nemohla najít vhodný recept.

Tradičně však měli hosté převahu. Své kvality ukázal v 8. minutě Heinz, který z úctyhodné vzdálenosti nastřelil tyč Kučerovy brány. V dobrém světle se prezentoval také znovuzrozený Jan Schulmeister. Ve 33. minutě to byl znovu Marek Heinz, který tentokrát hlavou ohrozil pro domácí příznivý stav 0:0.

Do druhé půle vstoupilo Dynamo s odvážnější hrou, za kterou bylo odměněno v 65. minutě. Útočník Ondrášek se obtočil kolem Aleše Škerleho a pohlednou ranou poslal domácí do vedení. Ruku na srdce, v této chvíli asi nikdo z nás nevěřil, že by Sigma byla schopna zápas otočit.

To by ovšem ve svém čele nesměla mít Marka Heinze. V 74. minutě nejprve olomoucký navrátilec vyrovnal krásnou střelou z dálky a v 83. minutě zajistil Sigmě vedení, když pozemním projektilem překonal Kučeru podruhé. V samotném závěru měl více než 100 % šanci na vyrovnání Stráský, který sám před Drobiszem zazmatkoval a jeho slabý pokus skončil v rukavicích olomouckého gólmana.

Sigma Olomouc porazila Dynamo České Budějovice 2:1 a i nadále zůstává neporažena.

Autor: | Vydáno dne 15.08.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup.

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru.

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis